Jedną z najważniejszych funkcjonalności panelu administratora budynku Souly, jest bez wątpienia możliwość przejścia do ustawień globalnych, w których to administrator ma możliwość za pomocą jednego kliknięcia zmienić ustawienia dla całego budynku. Wygoda takiego rozwiązania jest nie do ocenienia – zamiast chodzić osobno po kilkuset pokojach, administrator siada wygodnie przed ekranem komputera i w bardzo łatwy sposób dostosowuje zaawansowane ustawienia dla wszystkich pomieszczeń.

Administrator ustawia temperaturę nominalną, do której docelowo nagrzewać będzie się każde z pomieszczeń. Bez ingerencji mieszkańców budynku, posługujących się aplikacją, to właśnie będzie docelowa temperatura w pokojach.

User controlled range to zakres temperatur, spośród których studenci mogą ustalać temperaturę w swoim pokoju. Dzięki temu administrator zapobiegnie sytuacjom, w których student ustawi zbyt wysoką temperaturę, w stosunku do potrzeb w danym dniu. Pozwala to na oszczędności w ogrzewaniu dla właściciela budynku.

Heating season to ustawiony w panelu sezon grzewczy, od daty rozpoczęcia grzania, do jego zakonczenia. Poniżej znajduję się suwak, w którym można manualnie włączyć lub wyłączyć ogrzewanie w całym budynku. To samo administrator może zrobić z siecia Wi-Fi na terenie całego budynku.

Poniżej administrator ma także opcję włączenia lub wyłączenia możliwości sterowania temperaturą w pokoju przez studenta, gdy ten znajduje się poza swoim pokojem. Domyślnie ta opcja jest wyłączona, a gdy student przebywa na zewnątrz, temperatura przechodzi w tryb Eco, co pozwala na kolejne oszczędności w wydatkach na ogrzewanie przez administratora budynku. Wysokość temperatury w trybie Eco również ustalana jest w panelu administracyjnym.

Po prawej stronie, administrator budynku ma także możliwość wyłączenia sieci Wi-Fi jednym kliknięciem dla całego budynku. Jest to przydatne przy restartowaniu sieci i wszelkiego rodzaju pracach modernizacyjnych.

Panel administracyjny Souly to nowoczesne rozwiązanie, które polecić można każdemu, kto chciałby usprawnić zarządzanie swoim budynkiem z poziomu komputera. Więcej publikacji, przybliżających specyfikę naszego systemu i konkretne przykłady jego działania, już niedługo – bądźcie czujni!

Comments are closed.